Ukraina jakiej nie znamy

posted in: Blog | 0

Ukraina to piękne państwo, położone w Europie Wschodniej. Bardzo żyzne ziemie i bogata roślinność, to atuty tego kraju. Dlatego, mimo biedy i źle rozwiniętej infrastruktury, Ukrainę odwiedza coraz więcej turystów z Europy Środkowej i Zachodniej. Ludzie poszukują nowości, czegoś co mogą zobaczyć pierwszy raz w życiu. Dlatego, mimo tego, że Ukraina należy do jednego z najbardziej niebezpiecznych państw w Europie, jest coraz częściej odwiedzana przez ciekawskich turystów. Wycieczki do Lwowa czy innych ukraińskich miast organizowane są coraz częściej. W Lwowie znajduje się osiemdziesiąt procent zabytków całej Ukrainy, dlatego to miasto jest najczęściej odwiedzane przez turystów.

Piękna architektura w Lwowie

Piękna architektura w Lwowie i bogata roślinność tworzą niesamowity krajobraz. Dlatego coraz więcej turystów decyduje się na odwiedzenie tego państwa. Wycieczki do Lwowa z Polski organizowane są bardzo często, a ich koszt jest znacznie niższy, niż wycieczki do Pragi czy Bratysławy.

Wschodnia część Europy nie należy do najbogatszych rejonów, jednak kusi ona turystów swoją prostotą i historią. Polacy chętnie odwiedzają Lwów, gdyż kiedyś był on częścią naszego kraju. Wiele osób zapewne posiada tam swoje korzenie. Dlatego wycieczki do Lwowa czy pobliskich miast ukraińskich cieszą się ogromną popularnością wśród polskich turystów.

Ukraina jakiej nie znamy, to ta piękna i czysta. Wschodnia część kraju pogrążona jest w wojnie, jednak Ukraina stara się jak najlepiej funkcjonować, turystyka i handel działają w miarę poprawnie. Bardzo istotnym problemem jest korupcja. Dlatego każdy turysta z Polski, wybierając się do Lwowa powinien na siebie uważać.

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, a nieświadomy podróżnik może wpakować się w niezłe kłopoty. Z jednej strony Ukraina kusi swoimi zabytkami i przepiękną roślinnością, jednak z drugiej strony należy pamiętać o tym, że jest to bardzo niebezpieczny kraj, gdzie policja nam nie pomoże, jedynie, że zapłacimy im znaną “tradycję”. Policja bez ogródek domaga się łapówki, zwłaszcza od polskich turystów, dlatego na wycieczki na Ukrainę wybierajmy się tylko zorganizowaną grupą. Warto także pamiętać o tym, że na Ukrainie lepiej zapłacić “tradycję”, niż narazić się na kłopoty ze strony ukraińskiej milicji. Korupcja jest straszna, jednak w tym kraju, jest ona czymś normalnym i oczywistym.