Siejemy rzepak na polu

posted in: Blog | 0

Jeśli zamierzamy siać rzepak to trzeba będzie sprawdzać czy rozwija się bardzo dobrze. może być tak, że jego wzrost zostanie zachwiany poprzez choroby.

W takiej sytuacji musimy wybrać fungicydy, które będą do tego najlepsze. Jeśli pojawi się szeroka szyjka korzeniowa rzepaku to trzeba wiedzieć jak sobie z tym problemem poradzić. Wzrost jest bardzo ważny, dlatego nie może być zbyt szybki, ale i nie może być za wolny. Dopasowanie się do tego rymu nie jest łatwe. Jeśli pojawiają się choroby to cały wzrost jest zachwiany i roślina może niestety nie wyrosnąć. Dla nas oznacza to spore straty.

Na rynku znajdziemy fungicydy, które bardzo dobrze radzą sobie z różnymi problemami. Trzeba tylko dopasować je pod względem składu. Jaki skład jest najlepszy? Dobrze byłoby porównać różne oferty. Wtedy wiemy, co przewiduje producent i wiemy jak to zastosować. jeśli mamy rzepak ozimy to już na jesień przeprowadzamy bardzo skuteczne zabiegi fungicydowe, a będą z tego na wiosnę lepsze efekty. oczywiście często na wiosnę znowu trzeba będzie poprawić taki zabieg, ale to już będzie zależne od sytuacji, jaką zobaczymy na polu. Wpływ na to ma przede wszystkim pogoda, jaka będzie zimą.

Jeśli nie ma śniegu i jest mokro to szanse, że w rzepaku pojawią się choroby są bardzo duże.

Do każdego środka dostarczona jest instrukcja, dlatego czytamy ją i wiemy, jaka ilość jest konieczna na uprawy, jakie mamy. Nie jest powiedziane, że duża ilość będzie lepsza niż mała. To wszystko zależne będzie od sytuacji. Na tym trzeba się znać, ale na szczęście przeróżne porady można będzie znaleźć w Internecie. Nie wszystko warto stosować, dlatego trzeba wiedzieć, co z tych porad nam się przyda, a co nie. Jeśli szeroka szyjka korzeniowa rzepaku jest problemem to zawsze znajdziemy na to jakąś radę. Trzeba tylko działać wcześniej żeby na te reakcje był jeszcze czas. Wtedy na pewno będziemy bardzo zadowoleni, bo uprawa rzepaku będzie opłacalna. Plony będą bardzo duże i my będziemy zadowoleni, bo cała prawa i nakłady finansowe przyniosło super efekty.