Pierwsza pomoc – profesjonalny kurs

posted in: Blog | 0

Pierwsza pomoc może uratować komuś życie, dlatego im więcej osób będzie wiedziało jak ją przeprowadzić tym bezpieczniej będzie na naszych ulicach. Pomóc możemy komuś z rodziny, ale również możemy pomóc komuś nieznajomemu na ulicy czy w sklepie. Często stoimy w tłumie gapiów i chcielibyśmy pomóc, ale nasza wiedza jest na ten temat zerowa. Szkoda, że tak się stało, bo człowiek umiera, a my już moglibyśmy mu pomagać.


Część praktyczna kursu
Ta część to bardzo dobre rozwiązanie żeby to, co wiemy zastosować w praktyce. Im więcej się ćwiczy tym lepsze są z tego efekty. Na kursie będzie to tylko manekin, dlatego bez stresu można opanować sztukę pomagania i udzielania pierwszej pomocy. Dowiemy się jak powinno się przeprowadzać resuscytacje metoda usta- usta, ale również metodą krążeniowo- oddechową. Nauczymy się jak w profesjonalny sposób posługiwać się defibrylatorem. W tej części będą odgrywane różne scenki, które w życiu codziennym mogą się przydarzyć. W części praktyczniej nauczymy się również opatrywać rany, złamania czy krwotoki.
Część teoretyczna kursu
W tej części dowiemy się wszystkiego, co znajduje się w podręczniku. Zajęcia teoretyczne są prowadzone z zajęciami praktycznymi. Wtedy to, czego się uczymy można od razu zastosować. Na kursie dowiemy się jak postępować, kiedy pojawi się zagrożenie, musimy wiedzieć jak wtedy zadbać o swoje bezpieczeństwo, dowiemy się jak udzielać pomocy osobom, które jej potrzebują. Poznamy wszystkie najnowsze wytyczne i będziemy wiedzieć jak je wprowadzić w życie. Kursy prowadzone są przez profesjonalistów, dlatego wiemy, że będą w stanie nas nauczyć ratowania ludzkiego życia.

Wszystkie zainteresowane odbyciem kursu osoby powinny odwiedzić stronę http://www.bestdivers.pl/szkolenia/kursy-efr/efr-emergency-first-response-2/. Tutaj mamy opisane wszystkie etapy kursu i przez tę stronę można będzie się na kurs zapisać. Na taki kurs każdy powinien się zapisać. Pozwoli nam to gdzieś i kiedyś uratować komuś życie. Im więcej wiemy tym lepiej dla nas.