Firma oraz podatek VAT w UK

posted in: Biznes | 0

Jeśli chcemy prowadzić własna firmę w UK to trzeba się dowiedzieć jak wygląda sprawa z VAT-em. Nie chcemy przecież mieć problemów z rozliczaniem się z tego podatku. Państwo głównie utrzymuje się właśnie z tego podatku, dlatego bardzo dokładnie prześwietla wszystkie firmy, które mogą być płatnikami czy nie kombinują czegoś.

Jeśli coś jest nie tak to kara będzie ogromna i w żaden sposób nam się takie kombinacje nie opłacają. W UK działa to tak, że jeśli przekraczamy w skali roku sumę 81 tysięcy funtów to automatycznie jesteśmy już płatnikami podatku VAT i trzeba będzie pozałatwiać wszystkie formalności. Można również w dobrowolny sposób zgłosić się już w dniu rozpoczęcia firmy do skarbówki i powiedzieć, że i tak ten limit przekroczymy, bo wiemy, jakie będą dochody. Dla osób, które chcą mieć więcej klientów zalecane jest przejście na VAT. Wielu kontrahentów chce rachunków, dlatego jeśli będziemy wystawiać faktury to klientów będzie na pewno znajdzie więcej.

Jak przez to przejść?

Jeśli nagle dowiadujemy się, że jednak przekroczyliśmy ten limit albo przekroczymy to trzeba działać bardzo szybko. Z jednej strony to bardzo dobra wiadomość, bo znaczy, że nasza firma naprawdę bardzo dobrze prosperuje, ale teraz trzeba pozałatwiać wiele formalności, a my nie wiemy, za co się wziąć.

Trzeba się spieszyć, bo urząd długo czekać nie będzie, a zatem sytuacja robi się bardzo napięta. W takiej sytuacji lepiej nic nie robić samemu. Lepiej będzie korzystać z pomocy firmy księgowego w Londynie, która jest obeznana w tym jak rejestrować płatnika VAT. Oni na pewno nam pomogą i zrobią to w profesjonalny sposób, co oznacza, że wszystko przebiegnie tak jak zakłada to brytyjskie prawo. Firmę księgową i to polską, która nam pomoże możemy znaleźć na cblfinance.co.uk – polski księgowy. Mamy tam pełen zakres usług tej firmy i jest tam również rejestracja płatnika VAT. Wejdźmy tam i sprawdzajmy, jakie dokumenty są nam potrzebne żeby przez ten proces przebrnąć. Ta firma jest gotowa do pomocy i tylko od nas zależy, kiedy się z nimi skontaktujemy.