Fiołek, czyli roślina w dużych ilościach

posted in: Blog | 0

W naszym kraju dosyć popularną formą utrzymania jest rolnictwo. Jak się okazuje żyje z niego spora część społeczeństwa i w wielu przypadkach wbrew pozorom można z tego zarabiać bardzo konkretne pieniądze. Jednak, aby tak było niezbędne jest posiadanie sporej ilości pól oraz plonów. Jest to zależne od naszych możliwości finansowych oraz od tego w jaki sposób dbamy o zbiory. Są pewne czynniki, które zakłócają nam zbiór, a w zasadzie nawet i wzrost owocnych plonów na polach. Konkretniej chodzi o chwasty. W zależności od tego jaki jest to chwast takie szkody może wyrządzić.

Wiele odmian chwastów

Jeśli weźmiemy pod uwagę fiołka polnego to warto wiedzieć, że nie jest on zbyt korzystny. Jak się okazuje ma on kilka odmian i kolorów. Jest rośliną, która należy do piętra niskiego. Najczęściej wschód tej rośliny pokrywa się ze wschodem zboża dlatego czasami trudno jest rozróżnić zboże właśnie od tego chwastu. Ich cechą charakterystyczną jest stosunkowo wysoka odporność na niskie temperatury, a co za tym idzie zimy są im nie straszne, więc można również zobaczyć je na polach właśnie zimową porą.

Rosną w grupach

Fiołki często wschodzą masowo, a co za tym idzie da się je po tym łatwo rozróżnić. Jeśli chodzi o wiosnę to wraz ze zbożami toczą w pewnym stopniu walkę o przetrwanie. Prawda jest taka, że fiołki najczęściej mają taką samą liczbę nasion i ziaren. Jak zwalczać je w zbożach ozimych? Przede wszystkim warto stosować różnego rodzaju opryski, a niezwykle skuteczne są te, które parzą i właśnie nimi możemy zwalczać fiołki. Jeśli chcemy na ten temat przeczytać coś więcej najlepiej udać się na stronę pod tym linkiem: zwalczanie fiołka polnego w zbożach ozimych. Tam otrzymamy wszystkie ważne informacje przedstawione w bardzo rzetelny sposób. Warto również przy zwalczaniu stosować mieszanki. Opryski mają to do siebie, że niestety szkodzą również naszym uprawom, dlatego lepiej ich unikać.